Kontenery IBC to popularne w wielu branżach pojemniki służące do przechowywania płynów i innych substancji producenci oferują szeroki wybór tego typu pojemników, co zwiększa ich uniwersalność i możliwości zastosowania.
Czym są pojemniki IBC?
Pojemniki IBC (skrót pochodzi od nazwy Intermediate Bulk Container) to bardzo popularny sposób na transportowanie różnego rodzaju towarów, na czele z substancjami płynnymi. Pojemnik ibc ma różne nazwy. Określany jest też jako kontener IBC, a jeszcze inne określenia używane zarówno przez producentów, jak i użytkowników to m.in. paletopojemnik, mauzer, KTC lub DPPL.
Kontenery typu IBC są używane w wielu gałęziach przemysłu. Poza branżą stricte transportową są używane w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, branży budowlanej i wielu innych. Mogą w nich być przewożone zarówno artykuły neutralne, jak i potencjalnie niebezpieczne.
Rodzaje pojemników IBC
Podstawowa forma pojemnika IBC to wykonany z tworzywa sztucznego kontener w kształcie prostopadłościanu umieszczany w metalowym stelażu. Są one dodatkowo wyposażone w podstawę typu paletowego, która może być drewniana, plastikowa lub zintegrowana z koszem i wykonana z metalu.
Uniwersalność i wygoda, jaką cechują się kontenery IBC, powodują, że na rynku pojawiają się ich unowocześnione wersje. Coraz popularniejsze są zbiorniki wykonane w całości z tworzyw sztucznych, które są jeszcze bardziej uniwersalne. Można je wyposażyć we wkład służący do transportu płynów, ale mogą być też używane do transportowania innych materiałów, w tym sypkich. Dodatkowym atutem takiego nowoczesnego kontenera IBC jest to, że jest on składany, co skutkuje tym, że kontener IBC zajmuje mniej miejsca przy składowaniu, gdy jest pusty.
Bezpieczny transport w uniwersalnych pojemnikach IBC
To, co jest równie ważnym atutem pojemników IBC jest to, że występują one w różnych rozmiarach, o pojemności od kilkuset do nawet kilku tysięcy litrów. Kontenery do transportu płynów są wyposażone w zawory, oraz otwory do napełniania i opróżniania. Pojemnik IBC ma jeszcze tę zaletę, że może być składowany jeden na drugim, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w magazynie i podczas transportu.
Dodaj komentarz